کانسپت SUV :XLV هفت نفره در سگمنت B!! سانگ یانگ خودروی مفهومی exciting smart lifestyle vehicle) XLV) را در نمایشگاه موتورشو ژنو 2014 معرفی کرد.

این خودرو بر اساس کانسپت 1-XIV شکل گرفته و 290 میلی متر بلندتر از آن است.
کانسپت XLV برای کاربران هوشمندی طراحی شده که به دنبال استقلال و کاربردی بودن یک وسیله نقلیه واقعی چند منظوره هستند، این کانسپت قدرت، استحکام و سبکی پویا را به زیبایی ترکیب کرده است.

این SUV انعطاف پذیری و قابلیت بالایی داشته و چیدمان صندلی های آن به صورت 1+2+2+2 است که باعث شده این خودرو گنجایش یک MPV را با قابلیت های یک SUV همزمان داشته باشد.
کانسپت XLV نقش مهمی در برنامه های آینده شرکت سانگ یانگ برعهده داشت. دارای طراحی پویا و یکدست می باشد که به راحتی نگاه ها را به خود جذب می کند و طراحی آن برمبنای فلسفه طراحی -Nature born 3motion سانگ یانگ انجام شده است.
این سبک سه شاخص مهم دارد که عبارت است از باوقار (dignified)، پویا (dynamic) و هماهنگ  (rhythmical) که قدرت و پویایی طبیعت و هماهنگی انسان با طبیعت و خودرو را نشان می دهد. این فلسفه باعث ایجاد طراحی تنومند، ویژه و لوکس شده است.
خطوط کامل، دقیق و پویا به لحاظ ریتمیک برای اتصال حجم غنی بدنه حرکت می کند. جلو پنجره مشبک و چراغهای جلو، ستون های D عریض و مشکی رنگ، سبکی است که در کانسپت های قبلی نیز مشاهده شده است. این خودرو دارای سیستم تعلیق افزایش یافته، کاور محافظ زیر بدنه خودرو، هواکش های بزرگ کناری در سپر جلو، چرخ های بزرگ و دو رکاب مشکی رنگ و حجیم (الهام گرفته از دلفین) می باشد.
چیدمان صندلی های داخل به صورت 1+2+2+2 می باشد که از ویژگی های برجسته این خودرو است. صندلی هفتم به صورت آزاد بین ردیف دوم و سوم حرکت می کند و بر چندمنظوره و کاربردی بودن خودرو تاثیر مثبت دارد.


طراحی کنسول مرکزی تصویری از بال یک پرنده در حال پرواز را نمایش می دهد. تریم قرمز نارنجی آن  دارای طراحی لانه زنبوری می باشد و درخشندگی کرم های شب تاب در تاریکی را جلوه می کند. این خودرو دارای سقف شیشه ای دو لایه می باشد که با استفاده از فیلم ذره ای بین لایه های آن و تنظیم ولتاژ می توان شفافیت و سطح روشنایی را به دلخواه تغییر داده تا به فضای مطلوب رسید. همچنین می توان طراحی های گرافیکی مخصوص سایه دار را در آن ایجاد کرد. این طراحی و جزئیات زیبا محیط داخل را به فضایی دلنشین و آرامش بخش تبدیل کرده است.این کانسپت دارایی سیستم ارتباطی تعاملی به نام 3s-cube می باشد که دارای لینک هوشمند، کانال امن و سیستم های حسی ویژه ای است تا در کنار هم راحتی و ایمنی راننده را افزایش دهند.
این کانسپت هیبرید قدرت خود را از یک موتور 1.6 لیتری دیزل و یک موتور الکتریکی 10kW که از یک باطری لیتیومی 500 واتی تغذیه می شود، تامین می کند. میزان انتشار گازهای گلخانه ای بسیار پایین بوده و تنها 98 گرم در هر کیلومتر می باشد.منبع: کانال رامک خودرو RAMAKGROUP