نمایشگاه خودروی پاریس 2012

Paris Auto Show 2012
نمایشگاه خودروی پاریس 2012
اهداف شانگ یانگ در نمایشگاه :
• نمایش رکستون W  و Korando با موتور بنزینی و گیربکس اتوماتیک
• رونمایى از e-XIV  -خودروی مفهومی الکتریکی با فن آوری های پیشرفته
• تولید مدل های جدید و تقویت موقعیت و افزایش فروش در اروپا
نمایشگاه خودروی پاریس 2012 از مهمترین نمایشگاه‌های خودرو در سراسر جهان محسوب می‌شود 29 سپتامبر (شنبه 8 مهر ماه 91) در پایتخت فرانسه بازگشایی و تا 14 اکتبر (23 مهر ماه سال جاری) برپا شد. بسياري از شركتهاي معروف خودروسازي و قطعه‌سازي دنيا از جمله سانگ یانگ در نمايشگاه پاريس حضور دارند.
  سانگ یانگ موتور در این دوره از نمایشگاه از سومین خودروى مدل مفهومی شاسى بلندش با نام  e-XIV  رونمایى کرد این شرکت قبلا در نمایشگاه‌های فرانکفورت و ژنو از XIV 1 و XIV2  رونمایی کرده بود و اکنون در نمايشگاه خودروي پاريس از مدل مفهومی الکتریکی e-XIVرونمایی کرد.
 این مدل مفهومی e-XIV دارای  4160 میلی متر طول، 1790 میلی متر عرض و 1575 میلی متر ارتفاع، با فاصله ی دو محور 2600 میلی متر و بدنه مکعبی شکل با  رنگ روشن بدنه و رنگ سیاه شیشه‌ها و ستون‌ها ؛ مدل سقف پانورامای با پانل سلول های خورشیدی برای جذب و  تولید انرژی بیشتر نور خورشید و تبدیل آن به انرژی الکتریکی و بسیاری از ویژگی های جالب توجه دیگر می باشد.
سانگ یانگ  در مجموع هفت خودرو، علاوه بر موارد فوق، اکتیون اسپورت جدید و رودیوس را در نمایشگاه خودروی پاریس 2012 به نمایش گذاشت.