مقایسه خودروهای تحویلی سانگ یانگ تیوولی و رنو کپچر:

با توجه به همکلاس بودن دو خودروی رنو کپچر و سانگ یانگ تیوولی و همچنین وارداتی بودن هر دوی آنها، رنو کپچر به لطف گستردگی مراکز فروش و اطلاع ‌رسانی وسیع ایران ‌خودرو و تیوولی با بهره بردن از قدرت بیشتر و اختلاف قیمت بیش از 12 میلیون تومانی از ابتدای پیش فروش هردو محصول رقیب سرسخت هم بودند.

در این مقاله به بررسی و مقایسه ی کلی دو خودروی تیوولی و رنو کپچر و  همچنین به مشکلات پیش آمده و تغییرات آپش های هر دو خودرو در زمان تحویل خواهیم پرداخت.

به گزارش سایت مرجع سانگ یانگ ایران به نقل از "عصر خودرو":

وضعیت آپشنهای تغییر یافته رنو کپچر در زمان تحویل: 

به گفته مالکان و خریداران،  قرار بود کپچر چند آپشن که در مشخصات اولیه در کاتالوگ آن ذکر شده بود داشته باشد اما در خودرو به گفته این مالکان فعال نیست. این آپشن ها شامل: سیستم قفل‌شدن در‌‌ب ها بعد از شروع حرکت‌، پاورویندوز برای شیشه‌های جلو‌، GPS و AFS (چراغ‌های تطبیق‌پذیر جلو با چرخش فرمان) هستند که برخی از آنها مانند GPS رنو توسط نمایندگی فعال می‌شود اما نقشه ایران را ندارد. قفل‌شدن در‌‌ها نیز با هوشمندی خود مالکان و فشردن 5 ثانیه‌ای کلید قفل بالای مانیتور قابلیت فعال‌شدن دارد اما عمده مالکان از آن بی‌اطلاع هستند. در این بین خبری از عملکرد پاور ویندوز و AFS هنوز اعلام نشده است و نمایندگی‌ها نیز کاری در این زمینه نمی‌کنند.

و همچنین ابعاد کوچک رینگ و لاستیک نسبت به آنچه اعلام شده بود  (‌16/205 در حالی که قرار بود این خودرو با تایر 215 و رینگ 17 اینچ به بازار ایران عرضه شود) اشاره کرد.

کپچر هم‌اکنون در بازار 110 میلیون‌تومان خرید و فروش می‌شود در حالی که قیمت مدل شرکتی آن هنوز 105 میلیون‌تومان است و بدون تغییر مانده.  

تعداد زیادی از کپچر‌های ثبت‌نامی در سری‌های جدید از سوی ایران‌خودرو هنوز هم به مشتریان تحویل داده نشده و شنیده‌ها‌ حاکی از آن است که خودرو‌های جایگزینی نظیر سوزوکی گرند‌ویتارا کلاس 8 به عنوان جایگزین از سوی نمایندگی‌های ایران‌خودرو به مشتریان ثبت‌نامی کپچر پیشنهاد داده می‌شود.

البته اگر کپچر قرار باشد مثل دیگر خودروهای وارداتی ایران خودرو مانند سوزوکی و پژو 407 که فقط در مراکز خاص خدمات پس از فروش داده می شد (مراکز تعمیرگاهی پایلوت) باشد از شرایط خدمات پس از فروش بهتری برخوردار نخواهند بود.


منبع عکس هایرنو کپچر: tuningtalkبه گزارش سایت مرجع سانگ یانگ ایران به نقل از "رامک خودرو": 


وضعیت آپشنهای تغییر یافته سانگ یانگ تیوولی در زمان تحویل: 

رامک خودرو در روزهای پایانی سال 1394 و در تکاپوی ارسال دعوتنامه ها و تحویل خودروها مواردی را برای خریداران خودروی تیوولی به شرح زیر اعلام کرده است :

1.    در خرید و یا سفارش گذاری هر محصولی اضافه شدن آپشن یا خدمات مصادف است با افزایش بهای كالا، در خودروی تیوولی هم قاعده بر این است كه با انتخاب متناسب آپشن ها قیمت گذاری متعادل گردد.

2.    افزایش و ارتقاى سطح تعهد گارانتی از 3 سال یا 60.000 کیلومتر به همت بخش خدمات پس از فروش (رامک یدک)   به 5 سال یا 150.000 کیلومتر  - خدمات امدادی جاده ای ، قرارداد با امداد خودرو ایران ، ارائه خدمات 24 ساعته رایگان امداد جاده ای و کارت ویژه  رامک یدک 

3.    اضافه شدن سیستم رانندگی هوشمند یا Smart Driving  با امکان تغییر سه حالته Eco, Power , Winter   برای گیربکس :
•    Eco: در این حالت سبب کاهش مصرف سوخت ٬ کاهش انتشار گازهای سمی ٬ افزایش کنترل خودرو توسط راننده و کاهش تصادفات می شود.
•    Power: در این حالت تغییر دنده در دور بالای موتور انجام شده و سبب افزایش سرعت و شتاب خودرو می گردد.
•    Winter: در این حالت گیربکس گشتاور بیشتری به چرخ ها منتقل کرده و سبب سنگین تر شدن خودرو میشود و در نتیجه خودرو در شروع حرکت در جاده های برفی و یخی تعادل بالاتری دارد.

4.    اضافه  شدن سنسور جلو  در سپر جلوی خودروی و در دو نقطه  

5.    اضافه  شدن Tyre Repair Kit  سیستم نوین جایگزین لاستیک زاپاس که در خودروهای روز دنیا مانند بنز و بی ام و استفاده می شود و البته فضای مورد نظر برای لاستیک زاپاس در خودرو موجود می باشد و مشتریان عزیز می توانند لاستیک زاپاس را تهیه نموده در خودرو قرار دهند. 

6.    در خصوص سیستم تهویه مطبوع از ابتدا رامك خودرو در کاتالوگ رسمی خود " سیستم تهویه مطبوع " اعلام كرده بود و آنچه كه بعنوان سیستم تهویه مطبوع دوگانه در خودروهای سمپل وجود داشته همواره اعلام شده است كه با این آپشن ارائه نمی گردد. سیستم تهویه مطبوع تیوولی به صورت دستی میباشد.

7.    صندلی برقی  و سرد کن صندلی از ابتدا جزو تعهدات نبوده و در کاتالوگ نیز صندلی با تنظیم دستی به همراه گرمکن صندلی جلو همواره ذکر شده بود.

8.    برای خودروهای دو رنگ با توجه به محدودیتهای شماره گذاری و از طرفی روزهای پایانی سال و ضیق وقت اعلام شده است اگر كسی مایل هست می تواند با كسر وجه مذكور از مبالغ پرداختی، قدرت انتخاب این را داشته باشد كه بطور شخصی و طرح و سلیقه ی خود سقف خودروی خود را اسپرت نماید، لازم به ذكر است سقف مذكور بصورت رنگ شده نبوده و از نوعی فیلم رنگی ( یا استیكر ) تعبیه شده است.

9.    رینگ خودروهای تیپ اسپرت به صورت دیاموندکات 18 اینچ و خودروهای الیت به صورت آلمینیومی 18 اینچ (ALLOY WHEEL) میباشد و این تنها مورد متناقض با کاتالوگ بوده که در قرارداد و کاتالوگ هم به این مورد که امکان تغییر در آپشن میباشد اشاره شده است.

از دیگر ویژگی های تیوولی می توان به: 

حجم مناسب صندوق عقب به همراه فضای کافی بالای سر سرنشینان عقب.
کاندیدای خودروی برتر جهان در سال 2015 (جزو 22 خودرو برتر جهان) و کاندیدای خودرو برتراروپا.
ایمن ترین خودروی کره جنوبی در سال 2015
 برنده جایزه طراحی ارگونومی صندلی در سال 2015.
  و ...
اشاره کرد در ضمن تفاوت قیمت شرکتی و بازار آزاد خودروی تیوولی با کپچر حاکی از استقبال و محبوبیت خودروی تیوولی نسبت به کپچر را دارد:

کیت پنچر گیری

سیستم تهویه مطبوع دستیمقایسه مشخصات فنی خودروی سانگ یانگ تیوولی و رنو کپچر:


مقایسه ابعادی خودروی سانگ یانگ تیوولی و رنو کپچر:


   

مقایسه آپشن های خودروی سانگ یانگ تیوولی و رنو کپچر:


مقایسه ایربگ های خودروی سانگ یانگ تیوولی و رنو کپچر:مقایسه قیمتی خودروی سانگ یانگ تیوولی و رنو کپچر:

مقایسه قیمت شرکتی: اسفند 1394 

 قیمت شرکتی کپچر:     105.000.000   

 قیمت شرکتی تیوولی:    92.900.000   

مقایسه قیمت بازار:

 قیمت بازار آزاد کپچر:   110.000.000

 قیمت بازار آزاد تیوولی:  107.000.000
جزئیات خدمات ارائه شده توسط رامک یدک و لیست و شماره تعمیرگاه های نمایندگی های مجاز رامک یدک