مقایسه سانگ یانگ تیوولی و پژو 2008


پژو ۲۰۰۸ یکی از خودروهای شاسی بلند شرکت پژو و جزو سه خودروی منتخب پژو برای ورود به بازار ایران که قرار است به همراه پژو ۲۰۸ و پژو ۳۰۱ در کارخانه‌ی مشترک ایران خودرو و پژو تولید شود.

پژو ۲۰۰۸ برای اولین بار در سال ۲۰۱۳ به بازار عرضه شد در این مقاله که بنابه درخواست شما عزیزان در سایت مرجع سانگ یانگ ایران قرار گرفته است مشخصات فنی پژو ۲۰۰۸ را با هم مرور می‌کنیم و با خودروی تیوولی مقایسه کنیم . و البته لازم به ذکر است خودروی ۲۰۰۸ هنوز وارد ایران نشده و زمان احتمالی برای ورود به ایران اواخر سال جاری یا اواسط سال آینده پیش بینی شده و از آنجا که هنوز به طور رسمی آپشن ها و یا مشخصات فنی این خودرو از سوی شرکت ایران خودرو اعلام نشده لذا بررسی با جزئیات کامل و آپشنها امکان پذیر نیست.

شرکت پژو مدل ۲۰۰۸ را با چندین گزینه دیزلی و بنزینی با حجم موتور ۱۲۰۰ و ۱۶۰۰ سی‌سی معرفی کرده است در برخی کشورها تا هشت گزینه موتوری نیز برای این محصول عرضه شده است هنوزاطلاعات دقیقی از مشخصات فنی نسخه‌های بنزینی که قرار است در ایران عرضه شود منتشر نشده است و مشخصات فنی ذکر شده در این مقاله از سایت رسمی پژو 2008 می باشد .


مدل تیوولی (TIVOLI) جدیدترین کراس‌اوور سانگ یانگ است این خودرو برای نخستین بار در سال 2014 میلادی با نام X100 معرفی شد . نام تیوولی هم برگرفته از شهری در لاتزیو ایتالیا است واگر حروف آن برعکس نوشته شود بدین صورت خوانده می‌شود:” I LOV IT”

تیوولی با دو پیشرانه متفاوت بنزینی و دیزلی به صورت جهانی عرضه می‌شود که هر دوی آن‌ها از حجمی معادل 1.6 لیتر برخوردارند. این خودرو در دو نمونه تک و دو دیفرانسیل نیز ارائه می‌شود. جعبه دنده 6 سرعته اتوماتیک تیپ ترونیک با قابلیت تعویض دنده بصورت دستی از شرکت AISIN ژاپن است. تیوولی عرضه شده در ایران مدل بنزینی 1.6 و تک دیفرانسیل می باشد.

شرکت رامک خودرو در نمایشگاه خودروی مشهد در مرداد ماه سال 1394 از این خودرو با قیمت باور نکردنی 83.500 میلیون تومان به صورت طرح های پیش فروش نقدی و اقساطی رونمایی کرد و با استقبال چشمگیری که در خرید خودروی سانگ یانگ تیوولی از سوی خریداران این کراس اوور محبوب شاهد بودیم قیمت بازار آزاد به 105 نیز رسید. 

گروه صنعتی رامک خودرو اولین سری تحویلی های خودرو تیوولی که با موعد سررسید اسفندماه 1394 بود به تمام خریداران تحویل داد و همچنین خودروهای ثبت نامی برای تیپ اسپرت که تاریخ تحویل آنها خرداد ماه 95 بود را نیز تحویل مشتریان داد.

مقایسه فنی سانگ یانگ تیوولی و پژو 2008

سانگ یانگ تیوولی

پژو 2008

سانگ یانگ تیوولی


پژو 2008


سانگ یانگ تیوولی

پژو 2008

رنگ بندی سانگ یانگ تیوولی

رنگ بندی پژو 2008

رینگ سانگ یانگ تیوولی


رینگ پژو 2008

افتخارات تیوولی:

  1. کاندیدای خودروی برتر جهان در سال 2016 WCOTY
  2. کاندیدای خودروی برتر اروپا در سال 2016-2015 ECOTY
  3. برنده جایزه انرژی از سوی وزارت صنعت تجارت و انرژی کره MOTIE
  4. دارای پنج ستاره ایمنی محافظت از سرنشینان در تصادفات ازKNCAP
  5. کسب عنوان بهترین طراحی ارگونومیک صندلی خودرو


مرجع سانگ یانگ ایران در شبکه های اجتماعی