در این بخش به مقایسه تصویری بین خودروهای سانگ یانگ تیوولی مدل 2018 با خودرو فورد اکو اسپرت 2018 می پردازیم.

این مقایسه در قسمت های مختلفی مانند ابعاد و فضای داخلی خودرو، قسمت بار، قدرت موتور، سرعت، ایمنی و قیمت خودرو در بازار آمریکا و اروپا  و ... می باشد.

در قسمت ابعاد خودرو، از نظر طول، عرض و فاصله بین محورهای عقب و جلو و فضای سرنشینان جلو خودرو تیوولی و از نظر ارتفاع خودرو و فضای سرنشینان عقب خودرو فورد اکو اسپرت نسبت به رقیب خود شرایط بهتری را دارد و این نشان از راحتی سرنشینان، فضای مناسب و ارگونومی بهتر خودرو تیوولی سانگ یانگ نسبت به خودرو فورد اکو اسپرت دارد.

خودرو فورد اکو اسپرت مدل 2018 با موتور 2 لیتر بنزینی و 1.5 لیتر دیزل تولید می شد و خودرو سانگ یانگ تیوولی مدل 2018 با موتور 1.6 بنزینی و دیزلی تولید می شود و با توجه به حجم موتورهای اعلامی، مشخص است که قدرت و گشتاور موتور و سرعت خودرو فورد اکو اسپرت از سانگ یانگ تیوولی کمی بالاتر است.

از نظر ایمنی هر دو خودروی فورد اکو اسپرت دیزل مدل 2013 و خودرو سانگ یانگ تیوولی 1.6 دیزل مدل 2016 موفق به دریافت 4 ستاره ایمنی از موسسه EURO- N CAP شده اند.

و از نظر قیمت در بازار های اروپا، خودرو سانگ یانگ تیوولی در حدود 15 تا 20 درصد ارزان تر از خودرو فورد اکو اسپرت می باشد.

با بررسی کامل آپشن های این دو خودرو و قیمت آنها در بازار های جهانی و بدون در نظر گرفتن قدرت برند (بین برند فورد و سانگ یانگ) خودرو سانگ یانگ تیوولی جهت خرید به صرفه تر از خودرو فورد اکو اسپرت می باشد.

در فیلم زیر می توانید به صورت تصویری، مقایسه این دو خودرو را مشاهده نمایید.