محصولات جدید سانگ یانگ در نمایشگاه ژنو 2016

نمایشگاه خودروی ژنو 2016 در حالی به پایان رسید که شرکت خودروسازی سانگ یانگ موتورز دو خودروی XLV و SIV-2 خود را رونمایی و معرفی کرد . 


خودروی مفهومی سانگ یانگ XLV

پس از فروش موفقیت آمیز تیوولی، سانگ یانگ خودروی XLV که نسبت به تیوولی فعلی بزرگتر است را در نمایشگاه ژنو معرفی شد. این خودرو به عنوان خودروی مفهومی XLV Air  در نمایشگاه خودروی فرانکفورت IAA در سال گذشته معرفی  و پس از بازخورد بسیار مطلوب سانگ یانگ تصمیم گرفت این خودرو را به تولید برساند.

پلت فرم مشترک با تیوولی ،  فاصله ی دو محور  2600 میلی متر ، افزایش  235 میلی متری  طول خودرو  نسبت به حالت استاندارد، اضافه شدن حجم ظرفیت بار به 720 لیتر مکعب ، استاندارد آلایندگی یورو 6 با موتور  1.6 بنزینی یا دیزلی ، و 6 دنده دستی یا 6  اتومات Aisin  به صورت ، 2wd یا 4wd از ویژگی های XLV می باشد. 

خودروی  مفهومی  SIV-2

به علاوه XLV  سانگ یانگ از  SIV-2  (خودرو مفهومی هیبریدی) که به عنوان ادامه ی از خودروی مفهومی  SIV-1 که در ژنو در سال 2013 معرفی شد را در نمایشگاه ژنو امسال معرفی کرد . سانگ یانگ SIV-2  آمیزه ای از "قدرت، کارایی و زیبایی" خواهد بود.

پیشرانه هیبریدی SIV-2  شامل یک موتور بنزینی 1.5 لیتری توربو شارژر همراه با یک موتور الکتریکی کوچک 10 کیلوواتی و یک مجموعه باتری   لیتیوم یون 500Wh است که برای یک رانندگی آرام و کارآمد با کاهش میزان مصرف سوخت و سطح آلایندگی پایین بهینه سازی شده است. در ساخت این خودرو از مواد سبک استفاده شده و با مرکز ثقل نزدیک به زمین  و سیستم شاسی و سیستم تعلیق تازه ای  با انتقال قدرت و راندمان بالا همانند HEV ،   PHEV و EV   .

SIV-2   با طراحی ویژه اهمیت زیادی برای برند سانگ یانگ دارد و  به اثبات نام تجاری سانگ یانگ کمک خواهد کرد.  پیش بینی میشود این خودرو در سال 2018 وارد بازارهای فروش شود.