در حالی که به عقیده بسیاری از فعالان بازار خودرو در حال حاضر این بازار در رکود کامل به سر می برد، قیمت ها با نوسانات متفاوت و البته عجیبی همراه است به نحوی که تعدادی از خودروها با افزایش قیمت و تعدادی دیگر با کاهش قیمت روبرو شده اند.
به نقل از دنیای اقتصاد، به عقیده کارشناسان فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و همچنین خبر بازگشت شورای رقابت به گردنه قیمت گذاری خودرو از جمله عواملی اند که سبب شده خودروها با نوسانات شدید قیمت مواجه شوند. خبر بازگشت شورای رقابت به گردنه قیمت گذاری خودرو سبب بلاتکلیفی بیشتر بازار خودرو شده است به نحوی که خریداران منتظر اند که این شورای قیمت ها را از مبدا کاهش داده و فروشندگان نیز همچنان در مقابل کاهش قیمت مقاومت کرده و خودروهای خود را به بازار عرضه نمی کنند.
گفته می شود بازگشت شورای رقابت تنها در صورتی می تواند چاره ساز باشد که روند عرضه از سوی شرکت‌های خودروساز به روال سابق بازگردد، در غیر این صورت بازگشت شورای رقابت دردی از بازار دعوا نخواهد کرد.
عامل دیگری که گفته می شود در نوسانات اخیر بازار خودرو تاثیر گذار است عدم عرضه برخی از مدل ها از جانب خودروسازان به بازار است. کارشناسان معتقد اند که حتی اگر شورای رقابت بتواند بازار خودرو را مدیریت و چالش های آن را رفع کند در خصوص محصولات مونتاژی که دیگر از جانب خودروسازان عرضه نمی شود کاری از دست این شورای بر نمی آید و قیمت‌گذاری این دسته از محصولات از توان شورای رقابت خارج است.
منبع: خودرو بانک