سیستم توربوشارژ ركستون G4 امپراطوری از کره


یکی از بزرگترین دغدغه های حال حاضر خودرو سازان، راندمان حجمی موتور های درون سوز می‌باشد. اینکه با بکار گیری موتوری کوچکتر نسبت به قبل خروجی بیشتری داشته باشند و در کنار آن به سطح بهینه‌ای، در فاکتور هایی نظیر مصرف سوخت، وزن، ارتعاش و دوام دست یابند.
 
یکی از راه کارها سیستم توربوشارژ می‌باشد. این سیستم، سیستم جدیدی نیست اما مدت کمی است که توسط شرکت های پیشرو، در خودرو های تولید انبوه بنزینی استفاده می‌شود.

در موتور‌های تنفس طبیعی، سیلندر با هوای اتمسفر پر می‌شود و بسته به چگالی اکسیژن موجود در آن ( که ارتباط مستقیم با میزان ارتفاع از سطح دریای آزاد دارد ) احتراق صورت گرفته و نیروی وارده به پیستون به میل لنگ منتقل شده و نیروی چرخشی تولید می‌کند.

نقش توربو شارژ:

بطور کلی وظیفه آن کمپرس کردن هوا به داخل سیلندر می‌باشد. با این کار چگالی اکسیژن موجود در هوای داخل سیلندر بیشتر شده و احتراقی بسیار قوی تر صورت می‌گیرد.

اساس کار توربوشارژر:

توربوشارژرها عموما از دو توربین تشکیل شده اند که یکی با نیروی گازهای خروجی اگزوز به گردش درآمده و از طریق یک شفت مرکزی، توربین دوم را به گردش در می‌آورد. هوای فشرده شده توسط توربین دوم بعد از عبور از یک خنک کن میانی ( Enter Cooler )که اکثرا از نوع  "هواخنک" است به منیفولد ورودی هوای موتور می‌رسد.

رکستون G4 با تکیه بر تجربه ۶۴ساله شرکت سانگ یانگ، از موتور ۲ لیتری مجهز به سیستم توربوشارژ بهره می‌برد تا در عین دارا بودن وزنی مناسب، لرزش بسیار پایین و مصرف کم، خروجی بیش از موتور‌های ۶  سیلندر قبلی را ارائه دهد و با تکیه بر آن ۲۲۵ اسب بخار قدرت و ۳۵۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند، گشتاوری که با لمس پدال گاز و تنها از دور ۱۵۰۰RPM در اختیار شما می‌باشد تا در جاده های کشورمان بی‌رقیب برانید.


منبع: کانال رسمی رامک خودرو ( RamakGroup)

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید روی لینک های زیر کلیک کنید:


سامانه پیش ثبت نام رکستون G4
دانلود کاتالوگ
تست و بررسی کامل سانگ یانگ رکستون G4
تهدید و چالشی جدی برای رقبای بزرگ بازار
رکستون بهترین شاسی بلند 2018
مقایسه با سانتافه
مقایسه با پرادو
رکستون G4  در یک نگاه
مزایای خرید اینترنتی
سامانه پیش ثبت نام رکستون G4
رکستون G4
فیلم های رکستون G4
نمای خارجی رکستون G4
نمای داخلی رکستونG4
مرجع سانگ یانگ ایران در شبکه های اجتماعی