زمانی که سانگ یانگ کوراندو در اوایل سال جاری عرضه شد کره‌ای‌ها اعلام کردند این شاسی‌بلند کامپکت را برای اولین بار با قوای محرکه تمام الکتریکی نیز عرضه خواهند کرد.


حالا اطلاعات بیشتری از کوراندو الکتریکی به عنوان اولین محصول الکتریکی سانگ یانگ منتشر شده است. این خودرو که در سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۱ عرضه خواهد کرد مشخصات امیدوارکننده‌ای دارد.


کوراندو الکتریکی فعلاً با پسوند E100 شناخته می‌شود و دارای پیشرانه الکتریکی با قدرت ۱۸۸ اسب بخار می‌باشد. به این ترتیب نسخه الکتریکی کوراندو قوی‌ترین عضو این خانواده بوده و ۲۷ اسب بخار قوی‌تر از کوراندوی مجهز به پیشرانه‌ی ۱.۵ لیتری توربوی بنزینی است.با توجه به قدرت بیشتر و ارائه آنی گشتاور پیشرانه‌ی الکتریکی، انتظار می‌رود کوراندو الکتریکی پرفورمنس بهتری داشته باشد. این خودروساز اشاره‌ای به مشخصات دقیق عملکردی خودرو نداشته اما گفته که شتاب آن بهترین در کلاس خود خواهد بود. انتظار می‌رود حداکثر سرعت این خودرو حدود ۱۵۳ کیلومتر در ساعت باشد تا بهترین برد حرکتی ممکن ایجاد شود.
پیشرانه‌ی الکتریکی این خودرو را یک باتری ۶۱.۵ کیلووات ساعتی ساخت شرکت LG Chem پشتیبانی خواهد کرد. سانگ یانگ ادعا می‌کند این باتری باعث ایجاد برد حرکتی ۴۲۰ کیلومتری با استفاده از تست NEDC می‌شود و بنابراین انتظار داریم برد واقعی آن در جاده‌ها حدود ۳۲۰ کیلومتر باشد. پس از عرضه مدل الکتریکی، نسخه هیبریدی ملایم دیزلی این شاسی‌بلند کره‌ای نیز در سال ۲۰۲۲ ارائه خواهد شد.