سانگ یانگ  پیشرو در تکنولوژی خودروی مفهومی XIV-2

در نمایشگاه موتورشو ژنو ۲۰۱۲ شرکت  سانگ یانگ خودروی کانسپت XIV-2 را معرفی کرد. قرار بود این خودرو تا سال ۲۰۱۴ به صورت ۵ درب، سه درب کوپه و یک نسخه کشیده تر عرضه شود.
 کانسپت XIV-2 یک خودروی هارد تاپ با سقف متحرک است که تنها با یک تماس می توان سقف آن را جمع کرده و خودرو را به صورت کروک درآورد. این کانسپت در ادامه کانسپت XIV-1 که سال گذشته معرفی شده بود، عرضه شد و دارای ماهیت تنومند یک SUV در قالب دینامیکی پویا با  سقف متحرک می باشد.

نام این خودرو مخفف eXciting user Interface Vehicle 2 می باشد و به عنوان خودرویی پرمیوم معرفی شد.
دارای ابعادی با طول ۴۱۶۶ و عرض ۱۸۲۰ و ارتفاع ۱۵۶۶ و فاصله دو محور ۲۶۰۰ میلی متر می باشد که توسط موتور ۱/۶ لیتری بنزینی یا دیزلی که به صورت ۴ سیلندر خطی بوده و نسخه بنزینی آن دارای ۱۲۵ اسب بخار و گشتاور ۱۶۰ نیوتن متر که توسط گیربکس ۶ سرعته دستی یا اتوماتیک این نیرو منتقل می شود.

این خودرو مجهز به سیستم stop and go هوشمند برای کاهش گازهای گلخانه ای و مصرف سوخت می باشد.کابین این خودرو دارای کنترل هایی است که در یک سیستم مرکزی یکپارچه شده و با استفاده از یک صفحه مرکزی کنترل می شوند. چهار صندلی مدرن جداگانه و در پوشش داخلی از موادی مثل آلومینیوم و فیبرکربن استفاده شده است.
منبع: کانال رسمی رامک خودرو (RamakGroup)

مرجع سانگ یانگ ایران در شبکه های اجتماعی