شركت سانگ یانگ موتور برنده " جایزه نوآوری تکنولوژی "  در نمایشگاه جهانی محصولات کامپوزیتی پاریس ٢٠١٦

شرکت سانگ یانگ موتور موفق به کسب جایزه نوآوری تکنولوژی نمایشگاه مواد کامپوزیت JEC 2016  برای بکارگیری پلاستیک‌های تقویت شده با الیاف کربن  (EFRP) در قسمت درب عقب خودروها در بزرگترین نمایشگاه  جهانی کامپوزیت 2016 شد.

نمایشگاه  JEC ، توسط موسسه JEC  و انجمن جهانی مواد کامپوزیت سالانه بر اساس منطقه ای مشخص مانند اروپا، امریکا، آسیا برگزار می شود.جایزه امسال به شرکت سانگ یانگ  موتور برای بکارگیری تکنولوژی تقویت شده  در داخل درب عقب خودرو  تعلق گرفت ، این پروژه به طور مشترک با همکاری موسسه KCTECH  کره و موسسه RWTH  آخن آلمان انجام شده بود.CFRP، به طور عمده در صنعت هواپیما استفاده می شود، که ده برابر قوی تر از فولاد با وزنی معادل یک چهارم فولاد است این مواد توسط شرکت سانگ یانگ به منظور دستیابی به قدرت بیشتر و همچنین کاهش وزن در بخش هایی از داخل درب عقب اتومبیل که در آن نیاز به تقویت است استفاده می شود .

پیش از این، شرکت سانگ یانگ جایزه نوآوری تکنولوژی را برای اولین باردر نمایشگاه جهانی2014  JEC  آسیا برای بهبود پوشش موتور فیبر کربن به دست آورد، و تلاش های خود برای توسعه و اعمال مواد پیشرفته برای کاهش وزن خودرو و بهره و ری سوخت بالا و بهبود قدرت خودرو همچنان ادامه میدهد.

سوان لی، مدیر اجرایی مرکز مطالعات و توسعه خودرو، اعلام کرد "این جایزه بسیار ارزشمند برای توسعه و تحقیق برندهای جهانی می باشد و  بکارگیری مواد کامپوزیتی پیشرفته برای افزایش بهره وری سوخت و سختی اتومبیل کاملا مهم است و شرکت سانگ یانگ به طور مداوم  به دنبال رشد و استفاده از مواد پیشرفته مانند مواد کامپوزیت کربن و فن آوری های پیشرفته سازگار با محیط زیست برای نسل های آینده می باشد. "