معرفی کامل سانگ یانگ رکستون G4

سانگ یانگ خلاق ترین و قابل احترام ترین شرکت خودروسازی کره ای معرفی پرچمدار جدید SUV ها با بروزترین استایل و عملکرد ، وارث ارزش برند و نماد اعتبار شرکت ، رکستون یک SUV جدید قابل اعتماد که بطور مطلق انقلابی در طراحی ، سواری و ایمنی ارائه میدهد و آخرین تکنولوژی های روز را در دل خود جای داده است .


رکستون G4 ارائه دهنده عملکرد و سواری پر قدرت با تکیه بر ترکیبی فوق العاده از موتور XDi220 و گیرباکس 7 سرعته اتوماتیک از شرکت مرسدس بنز با ترکیب سیستم 4WD .

شرکت سانگ یانگ در نمایشگاه سئول در روز اول که مخصوص بازدید خبرنگاران از سراسر دنیا میباشد ، طی یک مراسم با شکوه در آخرین روز های ماه مارچ 2017 از G4 Rexton ( در بازار جهانی با نام Rexton ) رونمایی کرد . خودرویی که قرار است راه موفقیت تیوولی را در اندازه و کلاس یک شاسی بلند بزرگ ادامه دهد .

شرکت سانگ یانگ مراسم رونمایی این SUV جدید فول سایز را در حالی برگزار کرد که در روز اول مدیر کل ماهیندرا ، جناب آقای اناند ماهیندرا ، مدیر اجرایی شرکت سانگ یانگ جناب آقای جونگ سیک چوی ، خبر نگاران داخلی و خارجی و دیگر مهمانان از جمله مدیران نمایندگی از ایران حضور داشتند . در کل 17 مدل از محصولات شرکت از جمله محصولات جدید ، مفهومی و محصولات فعلی در غرفه شرکت در فضایی به مساحت 2.200 متر به نمایش درآمد.طراحی غرفه الهام گرفته شده از تم و شعار شرکت " هیجان انگیزه با شکوه " بوده که این شعار تداعی کننده بالهای عضلانی کناری و در واقع عنصر کلیدی ظاهر محصولات سانگ یانگ میباشد . این تداعی کننده تصویری پویا و تسخیر کننده از عزم شرکت سانگ یانگ است تا بالاترین اعتبار را در راه توسعه ای با ثبات در زمینه تکنولوژی محصولاتش فراهم آورد .مدیر اجرایی شرکت ، جناب آقای جونگ سیک چوی خاطر نشان کردند ، پیرو عرضه تیوولی که استاندار های جدیدی را در کلاس SUV های کامپکت ایجاد کرده ، رکستون G4 که امروز رونمایی کردیم اشاعه دنده اقتدار یک شاسی بلند بزرگ لوکس ، با در نظر گرفتن و نگاه به حفظ سنت ها و اعتبار شرکت است .
ایشان در ادامه افزودند که شرکت سری جدیدی از محصولات را برای معرفی سالانه در حال آماده سازی دارند که یکی از آنها بر مبنای یک پیکاپ تنومند است و تمامی منابعش را بکار میگیرد تا جهشی فوق العاده در زمینه توسعه و معرفی محصولی هایبرید و دیگر فناوری های پاک خودوریی در آینده داشته باشد .
رکستون G4 بعنوان یک SUV مطرح و قابل اعتماد خواهد توانست که دوباره شهرت و هویت سانگ یانگ را پایه گذاری کند .و بطور ضمنی بیان کننده 4 انقلاب فوق العاده ( Great 4 Revolution ) به واسطه نام شرکت و وارث اعتبار شرکت بعنوان پرچمدار محصولاتش خواهد بود .

رکستون G4 ، بطور اختصاصی از چهارخوب و شاسی اصلی از جنس فولاد فوق صلب چند لایه استفاده کرده است (AHSS ) و جدیدا برای ساخت و توسعه آن دست به یک همکاری استراتژیک با شرکت POSCO چهارمین شرکت تولید ورقهای فولادی زده که نتیجه آن مقاومت فوق العاده و حداقل وزن میباشد .

امروزه تقاضا برای شاسی بلند های محکم که عملکرد مناسب برای آفرود را داشته باشند رو به افزایش است و از طرفی افزایش سفر های طبیعت گردی و اهمیت ظرفیت یدک کشی ، انتظار از شرکت سانگ یانگ و عملکردش بعنوان شرکتی مطرح در زمینه پلتفورم های FR ( موتور جلو و دیفرانسیل عقب ) در بازار های جهانی را افزایش میدهد .

تمامی این نیازها مستقیما آدرس رکستون را میدهد !

بعنوان شرکتی که بصورت تخصصی به تولید SUV میپردازد . چیزی که مشاهده میکنید ، طرحی الهام بخش بعلاوه سیستم دو دیفرانسیلی که درخور سنت شاسی بلند هاست میباشد . کاربردی بودن فوق العاده فضای داخل در سایه ایمنی و امکانات فراوان و دلپذیر که برازنده لقب پرچمدار محصولات شرکت است .

استایل انقلابی :

استایل پویا و قدرتمند رکستون الهام گرفته از عظمت و شکوه معبد یونان باستان ، پارتنون میباشد .

فلسفه طراحی سانگ یانگ " Nature-born 3Motion " میباشد به این معنی که سانگ یانگ اعتقاد دارد که بزرگ ترین منبع الهام طبیعت است و برای طراحی محصولات شرکت 3 فاکتور Dignified به معنی با وقار ، Dynamic به معنی پویا و Rhythmical به معنی ریتم و آهنگ طبیعت است که بطور خاص " وقار و بزرگی " به درون مایه اصلی در حرکت بودن طبیعت تبدیل میشود و تجسمی شگفت انگیز از آن است .
بر آمدگی باله ای شکل که در دو طرف خودرو قابل رویت است ، بطور طبیعی به 2 چراغ جلویی خاتمه پیدا میکند تا به چهره خودرو ، نمایی پویا و عضلانی هدیه دهد . یک نسبت طلایی که از روح خودرو پیروی میکند . بعنوان مثال ماهیت خطوط بدنه ، شمایل و محل قرار گیری چراغها ، جلو پنجره و ورودی هوا و همچنین نشان سانگ یانگ ، ذهن را برای مواجهه با ظاهری خوب با اجزایی متعادل آماده میکند . تاکید بر ماهیت خط جانبی که از گلگیر عقب شروع میشود و حسی که منتقل میکند ، حسی پویا ست و انگار که خودرو تمایل به حرکت سریع و رو به جلو دارد . ستون جلویی با طرحی نرم و صیقلی در جای خود قرار گرفته و ستون وسط خودرو کمی پهن تر طراحی شده که اینها تصویری دلپذیر و در عین حال قدرمتند ارائه میدهد .

از اینها گذشته رکستون G4 ، در بازار داخلی اولین شاسی بلندی است که به رینگ های کرومی 20 اینچی مجهز شده و این تفاوت ظاهری به شیک بودن و هر چه لوکس تر بودن آن می افزاید .


علاوه بر اینها چراغ های روشنایی در روز ( Day light ) ، چراغ های مه شکن LED ، LED های روشن کننده داخل پیچ و چراغ های پارک در شب که با چراغ های راهنما بصورت یکپارچه طراحی شده اند ، همگی این ها نوید خودرویی فراتر از یک شاسی بلند معمولی را میدهد .

فضای داخلی که با هدف " لطیف و لوکس " بودن شکل گرفته ، بسته به چیدمان صندلی ( 5 نفره یا 7 نفره ) دست شما را برای کاربری های گوناگون باز میگذارد .
صندلی های تمام چرم که از مرغوب ترین چرم ناپا در پوشش آن استفاده شده ، حافظه صندلی راننده که تنظیمات انتخابی را بر روی صندلی و آینه های جانبی ذخیره میکند و با این کار سطح کیفی ارتباط سرنشینان با خودرو را افزایش میدهد .

همچنین رکستون G4 بالاترین سطح رضایت و رفاه را برای سرنشینان و بزرگترین فضای بار را در کلاس خود ارائه میدهد که به لطف طراحی داخلی بهینه شده در دسترس میباشد . بزرگترین فضای پا برای سرنشینان عقب در این کلاس و در کل جادار ترین فضای داخلی و نشیمن برای سرنشینان در این کلاس که بالاترین سطح راحتی را برای سرنشینان تضمین میکند .

در این کلاس رکستون تنها خودرویی است که میتواند همزمان در ردیف عقب هم سرنشین داشته باشد و همزمان چهار کیف تجهیزات گلف را حمل کند .

همچنین تنها خودرو در این کلاس است که پشت آمپر سوپر ویژن آن به یک LCD 7 اینچی با کیفیت مجهز است که دسترسی فوق العاده ای را به اطلاعات مورد نیاز راننده فراهم میکند . برای صندلی ها از چرم درجه یک ناپا استفاده شده که همگی کار دست بوده و ظرافت خاصی در انتخاب رنگ و ظاهر آن بکار رفته است .

از مزیت های آن ، راحتی تظمین شده در سفر های طولانی با فراگیری بسیار خوب بدن سرنشین و حس بودن در فضایی لوکس با چرم های لب دوز شده و الگوی فوق العاده روکشها را میتوان عنوان کرد .

انقلابی در سواری :

رکستون G4 در بخش قوای محرکه از موتور e-XDi220 به همراه گیرباکس 7 سرعته اتوماتیک مرسدس استفاده کرده است . موتور فوق العاده اقتصادی و کم صدای e-XDi220 از همان دور موتور پایین گششی رو به افزایش از خود نشان میدهد و به واسطه آن شتاب گیری اولیه مناسبی به نمایش میگذارد که به دلیل در دسترس بودن اکثر گشتاور موتور در دور پایین میباشد که این خصیصه موتورهای سانگ یانگ بوده و هست .گیرباکس های اتومات 7 دنده مرسدس به کارایی و دوامشان معروف هستند و ترکیب آن با موتور e-XDi220 تعویض دنده هایی نرم و واکنشهای سریع و بموقع را به ارمغان آورده است که حاصل آن سواری پویا و دلپذیر است .

برای بازار جهانی که موتور بنزینی را ترجیح میدهند ، موتور e-XGDi200T همراه با گیرباکس اتوماتیک 6 دنده ، ساخت شرکت Aisin ژاپن در دسترس میباشد .سیستم 4WD رکستون G4 بر پایه علم و تجربه بدست آمده شرکت در زمینه تکنولوژی سیستم های 4WD شکل گرفته است . بدین شکل که در رانندگی های عادی نیرو به محور عقب منتقل میشود تا راحتی ، فرمانپذیری و کنترل مصرف سوخت را به همراه داشته باشد و همچنین در دسترس بودن حالت 2 دیفرانسیل سبک و 2 دیفرانسیل سنگین برای شرایط خاص جاده ای در صورت احساس نیاز راننده به قوای بیشتر از ویژگیهای G4 است ترکیب سیستم تعلیق جناغی دوبل در جلو و تعلیق مستقل مولتی لینک برای محور عقب ، بطور قطع ضامن حس فرمانپذیری و تعادلی فوق العاده است .


انقلابی در ایمنی:

رکستون G4 بیشترین ایمنی را در کلاس خود داراست که علاوه بر ایربگ های استاندارد ، ایربگ زانویی راننده و ایربگ سرنشین های عقب را در بر می گیرد و همچنین بکارگیری تکنولوژی های حرفه ای متنوع ، شامل چهارچوب جدید شاسی نردبانی ، که از فولاد فوق صلب ساخته شده است تا در زمینه ایمنی سرنشینان در کلاس خود پیشتاز باشد .

این شاسی از جنس فولاد ضد زنگ با گرید 1.5 ساخته شده که برای اولین بار با این درصد مقاومت در برابر وزن نهایی به دنیای صنعت خودرو معرفی شده است که باید در واقع باید از مهندسی مبتکرانه ای که روی آن شده است متشکر باشیم که ایمنی بیشتری نسبت به خودرو های دیگر بدست آورده است .


حجم فولاد فوق صلب استفاده شده در شاسی رکستون 63 درصد نسبت به قبل افزایش داشته که این موضوع باعث استحکام بیشتر بدنه و کاهش وزن نسبت به قبل شده است . در تولید بدنه اصلی خودرو نیز 81.7 درصد از فولاد فوق صلب استفاده شده که بیشترین میزان در این کلاس میباشد و این ویژگی بطور همزمان وزن را نیز کاهش داده است .از اینها گذشته سیستم های الکترونیکی کمک رانندگی با سطح عملکرد فوق العاده نیز در این خودرو بکار گرفته شده است . مانند رادار تصادف یا سیستم ترمز اضطراری ( AEBS ) ، رادار بین خطوط ( LCA ) رادار عبور ترافیک عقب ( RCTCA ) ، رادار نقطه کور ( BSD ) و سنسور های اطراف خودرو (FVSA) که باعث میشوند که که رکستون ایمنی کامل و بی نقص داشته باشد .
انقلابی در بکار گیری تکنولوژی های سطح بالا :

سیستمهای اطلاعاتی و سرگرمی نصب شده بر روی رکستون G4 یکی از جذابترین مدلهای موجود میباشد . مانیتور قابل سفارش 9.2 اینچی HD که بهترین کانکشنها را با موبایل و دیگر وسایل فراهم میکند و برای سرنشینان کیفیت بالای سرگرمی را ضمانت میکند . Apple car play و سیستم اندروید خودرو ، شرایط اتصال و میرورینگ ، شامل نمایش راه یاب ماهواره ای با کیفیت HD را برای اولین بار در این کلاس ارائه میدهد. رکستون G4 سیستم نشان دهنده اطراف خودرو ( دوربین 360 درجه ) بصورت سه بعدی را برای اولین در بین رقبای داخلی ارائه کرده است تا تصویری کاملا واقعی از اطراف خودرو ارائه بدهد و در نتیجه ایمنی را در هنگام پارک کردن یا رانندگی با سرعت پایین افزایش بدهد .

تعداد قابل توجهی از امکانات برجسته در این خودرو وجود دارد . مانند بسته شدن درب ها بصورت اتوماتیک ( درب خودرو زمانی که سوییچ از خودرو دور میشود بسته میشود ) .


سیستم دسترسی آسان ( وقتی درب سمت راننده باز میشود ، صندلی بصورت اتوماتیک برای دسترسی بهتر به عقب میرود .

سیستم تهویه مطبوع دوگانه کاملا اتوماتیک که قابلیت فیلتر کردن هوای داخل حتی گرد و قبار را نیز دارد .خروجی و اینورتر برق شهری 220 و 115 ولت برای عقب .

و صندوق عقب برقی به همراه سنسور هوشمند صندوق در جهت افزایش رضایت و کاربری در هنگام بارگیری یا تخلیه از فضای بار .


سنسور هوشمند صندوق عقب که بر روی رکستون نصب شده است زمانی کاربرد دارد که راننده به همراه سوییچ ، روبروی صندوق عقب ایستاده باشد و در این حالت تقریبا در عرض 3 ثانیه درب را باز میکند .


سانگ یانگ همچنین در نمایشگاه سئول محصولات دیگرش را از جمله چرمن W مدل قیصر ، مدل های متنوع کوراندو و مدلهای مختلف تیوولی را به نمایش درآورد . همچنین چهارچوب شاسی رکستون را بصورت مجزا و برش خورده در جهت درک بهتر جنس بکار رفته در سازه آن به نمایش در آورده است.کسب جایزه Grand Prize برای طراحی ارگونومیک رکستونG4جایزه طراحی ارگونومیک، به محصولات طراحی شده با توجه به قابلیت استفاده، کارایی، عملکرد، کیفیت احساسی، ایمنی، قابلیت نگهداری و قیمت انتخاب می شود. سانگ یانگ رکستون G4 گل سرسبد شاسی بلندهای سانگ یانگ امسال موفق به کسب این جایزه ارزشمند شد.


فیلم معرفی رکستون G4