در شرایطی است که توقف خودروهای وارداتی در گمرکات داخلی و خارجی، به نابسامانی و آشفتگی بازار این خودروها در کشور دامن زده و مشتریان و ثبت نام‌کنندگان آنها را دچار سرگردانی کرده است. هزاران خودرو در گمرکات کشور زمین‌گیر شده‌اند و علاوه بر تحمیل هزینه های گزاف برای شرکت های وارد کننده باعث نارضایتی ثبت نام کنندگان هم شده است .

در حال حاضر، خودرو با مشکلات مختلف در گمرک کشور متوقف شده و علاوه بر آنها، چند هزار خودرو دیگر نیز در گمرک امارات متحده عربی و دیگر کشورها منتظر تعیین تکلیف است. بنابر ادعای وارد‌کنندگان، پول این خودروها به شرکت‌های مادر پرداخت شده؛ بنابراین اگر نسبت به ورود آنها به گمرکات داخلی و ترخیص‌شان اقدام نشود، سرمایه گزافی از بین خواهد رفت.


از جمله شرکتهایی که طی اعلام رسمی وزارت صمت، تمامی کارهای مربوط به ثبت سفارش و واردات خودرو را  طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران و بدون تخلف انجام داده شرکت رامک خودرو نماینده انحصاری سانگ یانگ کره جنوبی می باشد. همچنین دبیر انجمن وارد کنندگان خودرو در تایید این موضوع اعلام کردند که رامک خودرو تعهداتش در گمرک موجود می باشد.


در روزهای اخیر برخی از سایتهای خبری خودرو به محل گمرکات خودروها رفته و گزارشاتی را از زمین گیر شدن خودروها در گمرکات داخلی و عدم ترخیص آنها آماده کرده اند . از جدیدترین فیلم های گرفته شده از گمرکات را  آقای عماد الدین جعفری ( آقای ماشین باز ) کارشناس ، خبرنگار ، مجری و تحلیلگر خودرو  از خودروهای گمرک منشتر کرده اند که در ذیل میتوانید مشاهده کنید .


همچنین در برنامه زنده تلوزیونی که از شبکه افق پخش شد : دبیر انجمن وارد کنندگان خودرو در تایید این موضوع که رامک خودرو تعهداتش در گمرک موجود می باشد و  با بیان اینکه به دلیل بی تدبیری در وزارت صنعت، طی ماه 16 ماه گذشته واردات خودرو با چالش های بسیازی روبه رو شده است، گفت: واردکنندگان خودرو برای آن تعداد خودرویی که پیش فروش کرده و و جه از مردم دریافت کرده اند، خودرو خریدند و این خودروها موجود است.

منبع (اقتصاد آنلاین)

لینک : لیست متهمان تخلف در ثبت سفارش غیرقانونی خودرو (+اسامی)

لینک خبر : نشست خبری رامک خودرو با موضوع احداث کارخانه تولید محصولات کره ای (شرکت نورا موتور پارس)

در حال حاضر شرکت رامک خودرو تمرکز خود را بر روی تولید خودروی تیوولی در سایت شهرک صنعتی کاوه گذاشته است که برای اطلاعات بیشتر می توانید بر روی لینک های ذیل کلیک نمایید.

لینک های مربوط:با سپاس ویژه از جناب آقای عماد الدین جعفری ( آقای ماشین باز ) کارشناس ، خبرنگار ، مجری و تحلیلگر خودرو

منبع:  ( آقای ماشین باز ) @mrmashinbaz