در کشور ما چند سبد سرمایه گذاری مهم وجود دارد که عبارت اند از:


  1. بورس
  2. طلا و سکه
  3. ارز
  4. مسکن
  5. خودرو

جدا از میزان ریسک هر کدام از این 5 دسته سبد سرمایه گذاری، سرمایه گذاران معمولا سعی می کنند در صورت داشتن توان مالی لازم، در هر کدام از این 5 مورد بنا به نیاز و تمایل، دانش سرمایه گذاری و اخذ مشورت های لازم اقدام به خرید و سرمایه گذاری نمایند.

در روز های آخر شهریور ماه 98 با توجه به ادامه دار بودن ممنوعیت واردات خودرو که از سال 97 شروع شد و همچنان ادامه دارد  در بازار، با رکودی در بخش خرید خودرو رو به رو هستیم که می تواند به عواملی مانند:

·       افزایش قیمت خودرو (به دلیل اعلام ممنوعیت واردات خودرو در تابستان 97، افزایش تعرفه واردات خودرو، افزایش نرخ ارز تعلق گرفته به خودروهای وارداتی)

·       پایان فصل تعطیلات و کاهش تقاضا برای خرید خودرو.

·       عدم تمایل به فروش خودرو توسط سرمایه گذاران و فروشندگان خودرو، با توجه به افت قیمت خودروهای وارداتی در ماه های اخیر.

·       و ...

اشاره کرد، و اینکه این رکود تا چه زمانی ادامه خواهد داشت مشخص نیست و به پارامتر هایی مانند وضعیت اقتصادی کشور، سیاست های داخلی و خارجی و ... بستگی دارد که هر کدام از این موارد می تواند به سرعت بازار خودرو را دست خوش تغییر و تحول کرده به گونه ای که نه تنها این رکود از بین برود بلکه دوباره با افزایش بیشتر قیمت خودروهای وارداتی موجود در بازار نیز رو به رو شویم.

حال با این شرایط بهترین کار چیست؟

اگر به این سوال از دید سرمایه گذاری نگاه شود با توجه به رکود در بازرهای ارز، مسکن، سکه و طلا، و نا مشخص بودن بازار بورس برای همگان( با توجه به دانش بالایی که در این حوزه نیاز هست) باز هم بازار خودرو گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری می باشد و عدم واردات خودروهای صفردر ادامه و تا پایان سال، سبب افزایش نسبی قیمت خودروهای کارکرده وارداتی می شود. پس به تمام افرادی که به هر دلیل (سرمایه گذاری یا استفاده شخصی) قصد خرید خودروهای وارداتی کارکرده را دارند پیشنهاد می کنیم از این رکود موجود در بازار استفاده کرده و خودروهای مورد نظر خود را هر چه سریع تر خریداری نمایند.