بررسی عملکرد روابط عمومی واردکنندگان خودرو:


به گزارش مرجع سانگ یانگ ایران به نقل از پرشین خودرو

بررسی عملکرد روابط عمومی واردکنندگان خودرو نشان داد؛ ایرتویا، رامک خودرو و آرین موتور در کانون توجه رسانه ها قرار دارند.

 گروه تحقیقات و پژوهش «پرشین خودرو» شرکت های وارداتی خودرو در زمینه روابط عمومی و ارتباط با رسانه ها را زیر ذره بین خود قرار داد.

به گزارش خبرنگار «پرشین خودرو»، در این تحقیقق و پژوهش از خبرنگاران و روزنامه نگاران متخصص در زمینه خودرو در رسانه های تخصصی، خبرگزاری ها و روزنامه های سراسری و مرتبط با صنعت خودرو سوالاتی در خصوص وضعیت ارتباط با رسانه ها از شرکت های واردکننده خودرو پرسیده شده است.

یکی از سوالات این بوده که هر کدام از شرکت های واردکننده خودرو تا چه اندازه توانسته اند رضایت شما را در زمینه «اطلاع رسانی» لحاظ کنند؟

در این تحقیق و پژوهش شرکت «ایرتویا» که نماینده رسمی تویوتا در ایران است توانست بیشترین امتیار را کسب کند و رتبه اول را به دست آورد.

پس از ایرتویا، 2 شرکت اصلی در رقابت تنگاتنگ برای به دست آوردن جایگاه دوم بودند که در این میان گروه صنعتی «رامک خودرو» نماینده انحصاری محصولات سانگ یانگ و مرکز فروش آئودی در ایران توانست رتبه دوم را به دست آورد.

رتبه سوم اما چندین بار و با توجه به آرای روزنامه نگارن میان چند شرکت واردکننده خودرو دست به دست شد تا بتواند خود را جز 3 شرکت واردکننده برتر در زمینه روابط عمومی و ارتباط با رسانه ها جای دهد؛ این البته شرکت «آرین موتور» بود که با رقابتی بسیار نزدیک توانست جایگاه سوم را به دست آورد.

البته باید توجه داشت برخی از این شرکت ها هنوز آنچنان که باید و شاید سابقه چندانی در زمینه واردات خودرو ندارند و زمان می خواهد تا هم رسانه ها و هم مردم بیشتر آنها را شناسایی کنند. اسامی دیگر شرکت ها با توجه به رتبه کسب شده در ذیل می آید:

شرکت های مدیا موتور ، نگین خودرو، توان خودرو جی، پرشیا خودرو و گلرنگ موتورفامیلی هر 2 در یک جایگاه و با امتیاز یکسان، جیلران موتور و اطلس خودرو هر 2 در یک جایگاه و شرکت های آلفا موتور و آسان موتور نیز در رتبه های بعدی این بررسی قرار گرفت.