انتخاب سانگ یانگ XLV به عنوان خودرو خانواده سال 2017 بلژیک

سانگ یانگ  XLV موفق به کسب افتخار خودرو خانواده سال 2017 در بلژیک شد .معیارهای ارزیابی سواری راحت ، قیمت مناسب و عملکرد موتور.

مدیر عامل شرکت سانگ یانگ موتور اعلام کرد که خودروی شاسی بلند  سانگ یانگ XLV  در 30امین مراسم VAB به عنوان خودرو خانواده سال 2017  انتخاب شد ، VAB بزرگترین انجمن خودرویی بلژیک می باشد که سال گذشته هم تیوولی را برگزیده بود. این افتخارات پی در پی  به عنوان  یک دستاورد درخشان برای  مدلهای تیوولی می باشد.


هیئت داوران VAB  متشکل از 100 نفر از مجموع 34 خودرو نامزد در این مراسم سانگ یانگ XLV  را به عنوان خودروی خانواده سال 2017 انتخاب کردند (طبقه بندی بر اساس قیمت) داوران خودرو برای XLV نمرات بالایی را بخاطر فضای داخلی بسیار عالی ، فضای صندوق جادار، عملکرد مطلوب موتور، و سواری ملایم و راحت ، قیمت مناسب  اختصاص دادند .
این درحالی است که مدلهای  تیوولی جوایز زیادی را در داخل و خارج کره جنوبی به خاطرعملکرد فوق العاده و رقابتی خود به دست آورده اند از جمله برنده جوایزی چون بهترین طراحی ارگونومی ، برنده جایزه انرژی، بهترین خودروی سال ، قابل اعتماد ترین خودرو سال، سالمترین خودرو سال، بهترین SUV سال و ...

این خودرو کاندیدای خودروی برتر جهان (WCOTY) و اروپا (ECOTY) در سال 2016 نیز شده است.