به نام خدا
اطلاعیه شماره 5
 
مشتریان ارجمند گروه صنعتی رامک خودرو:


با عرض تبریک سال نو و آرزوی توفیق روزافزون، ضمن سپاس و قدردانی از صبرو شکیبایی و سعه صدر همه شما عزیزان در همراهی و حل مشکلات ایجاد شده طی ماههای اخیر و در راستای ایفای تعهدات شرکت، بدینوسیله گزارشی مختصر از آنچه در یک سال گذشته روی داده است و تشریح آخرین وضعیت ترخیص و تحویل خودروهای شرکت، با شفافیت کامل به استحضار عزیزان می رساند:


1-    از انتهای اردیبهشت ماه سال گذشته (97) تاکنون حتی یک دستگاه خودرو(تیوولی،رکستون) از گمرکات کشور توسط گروه صنعتی رامک خودرو، ترخیص نشده است و این موضوع کاملا قابل استعلام از مراجع قانونی می باشد. لذا ترخیص و فروش خودروها در بازار، کاملا بی اساس و کذب است.


2-    بر اساس اعلام زمان تحویل طی اطلاعیه و جلسات با مشتریان در خردادماه، مقررگردیده بود خودروهای قابل تخصیص و تحویل به مشتریان نهایتا در شهریور و مهر ماه 97 به مشتریان تحویل گردد و بر همین اساس خودروهای موردنظر در مردادماه 97 به طور کاملا قانونی و از طریق سیستم بانکی وارد گمرکات کشور گردید اما متاسفانه به دلیل وجود مشکلات قانونی در برخی از خودروهای وارداتی سایر شرکت ها و ایجاد محدودیت توسط دستگاه های نظارتی، شرکت رامک خودرو نیز بی آنکه تخلفی مرتکب شده باشد به دلیل انسداد سایت ثبت سفارش و عدم امکان تمدید ثبت سفارش های کاملا قانونی خود، موفق به ترخیص خودروها نگردید.


3-    پس از ماهها پیگیری شرکت های وارد کننده، انجمن واردکنندگان و پیگیری مستمر گروه صنعتی رامک خودرو، نهایتا در دی ماه 97 مصوبه ی نحوه ترخیص خودروها (صرف نظر از وجود ایرادات متعدد اجرایی،) صادر گردید اما با وجود مصوبه دولت در اواخر سال گذشته  و ابلاغ بخشنامه بانک مرکزی  با وجود پیگیری های مجدانه و بی وقفه رامک خودرو تا این تاریخ (98/1/26)، به دلیل عدم امکان اجرای مصوبه و بخشنامه های صادره، هیچ شرکتی موفق به ترخیص نشده است و حتی امکان تمدید ثبت سفارش ها نیز، فراهم نگردید.


4-    طی مدت قریب به 10 ماه از ورود خودروها به گمرکات، تا کنون حدود 200میلیارد ریال، صرفا هزینه های انبارداری و دموراژ کانتینرها به شرکت، تحمیل شده است.


5-    با توجه به مضمون بخشنامه بانک مرکزی، ترخیص خودروها می بایست با پرداخت ما به التفاوت ارز 4200 تومانی با ارز سنا صورت پذیرد. با وجود اعتراض و پیگیری های چند ماه گذشته شرکتهای وارد کننده برای اصلاح این مصوبه، تا کنون نتیجه ایی حاصل نشده است.


6-     در تاریخ 98/1/24 جلسه ای با حضور وارد کنندگان و مسئولین وزارت صنعت در مورد ترخیص خودروها و تسریع در اتخاذ راهکار عملیاتی برگزار و مسئولین ذی ربط اعلام کردند طی چند روز آینده تکلیف نهایی برای شروع پروسه ترخیص توسط شرکت ها که اولین گام آن، تمدید ثبت سفارش هاست، مشخص خواهد شد.
 

همچنین در خصوص خودروهای تولیدی با عنایت به شروع تولید آزمایشی ، به جهت شفاف سازی و تعیین تکلیف قرارداد های این گروه، طی روزهای آتی وضعیت برنامه ی تولید از طریق صدور اطلاعیه در سایت رسمی شرکت و یا بخشنامه به عاملیت های سراسر کشور، خدمت مشتریان گرانقدر، اطلاع رسانی خواهد شد.


درپایان شرکت رامک خودرو با توجه به وضعیت موجود، ضمن تشکر و سپاس مجدد از تشریک مساعی همه ی شما مشتریان گرامی، تقاضا دارد با همکاری، همیاری و تعامل هر چه بیشتر با شرکت و عاملیت ها تا رفع کامل مشکلات، ما را یاری نمائید.
 

 با احترام مجدد
شرکت رامک خودرو