اطلاعیه در مورد سرویس اولیه خودروهای سانگ یانگ :

دوستان خوب و اعضای محترم کانال مرجع سانگ یانگ ایران:

با توجه به درخواست های مکرر شما عزیزان مبنی بر اطلاع رسانی درباره افزایش بازه مسافتی سرویس اولیه خودروهای سانگ یانگ و خدمات پس از فروش طبق پیگیری های مرجع سانگ یانگ ایران، از بخش فنی و آموزش شرکت رامک خودرو , با همکاری جناب آقای مهندس اشکان معتضد پاسخ به شرح زیر می باشد:


با سلام به مالکان و طرفداران محترم خودروهای سانگ یانگ ،

 
ضمن پوزش از تاخیر در پاسخگویی به سوالات فنی  عزیزان و یاران گرانقدر سایت محترم مرجع سانگ یانگ ایران،لازم بود با توجه به سوالات مطروحه از سوی تعدادی از مشتریان محترم در ارتباط  با امور خدمات پس از فروش ، به بخشی از  سوالات که بیشترین دغدغه ذهنی ایشان طی دو روز پیشین بوده است پاسخ داده می شود. 

- اولین سوال مربوط به افزایش بازه مسافتی سرویس اولیه کلیه خودروهای سانگ یانگ شرکت رامک خودرو می باشد. 

از آنجایی که در دستورالعمل های اصلی خودروهای سانگ یانگ  بالاخص خودروهای کوراندو و تیوولی، انجام  اولین سرویس دوره ای برای خودروهایی که از استاندارد یورو تبعیت می نمایند در مسافت  10000 کیلومتر توصیه شده است ، لذا به نظر می رسید با توجه به شرایط اقلیمی و آب و هوایی کشورمان و همچنین عملکرد بالای موتور این خودروها ، انجام سرویس اولیه رایگان خودرو در بازه مسافتی 4500 تا 5500 کیلومتر که شامل تعویض روغن و فیلتر روغن موتور می گردد کمی زود هنگام بوده باشد . البته از آنجایی که اولین سری خودروهای تیوولی در حوالی اسفندماه سال 94 به مشتریان گرانقدر گروه صنعتی رامک خودرو تحویل شده است ، لازم بود تا به نوعی شرایط عملکرد موتور در شرایط آب و هوایی ایران که به نوعی شرایط متغیر و یا به نوعی چهار فصل می باشد مورد تست و ارزیابی نهایی قرار گیرد ، بنابراین به منظور رفاه حال مشتریان محترم ، مسافت سرویس اولیه مقداری محتاطانه ، کمتر از حد محاسبه شده در نظر گرفته شد تا به نوعی از عملکرد و دوام موتور خودروهای تیوولی اطمینان کافی حاصل شود و پس از اطمینان از این شرایط ، بخشنامه یکسان سازی مسافت سرویس اولیه رایگان خودروهای رامک خودرو صادر گردید. در ضمن همانگونه که در فصل سرویس و نگهداری کلیه دفترچه های فارسی راهنمای مالک در بخش جدول سرویس های ادواری درج شده است اولین مسافت سرویس و نگهداری 8000 کیلومتر یا 5 ماه درج شده است. بنابراین مراجعه مجدد خودروها برای انجام سرویس 8000 کیلومتر  در خصوص خودروهای کوراندو (سرویس اولیه رایگان:  1500تا 2500 کیلومتر ) و تیوولی (سرویس اولیه رایگان:  4500 تا 5500 کیلومتر) با طی مسافتی کمتر از 5500 و یا 2500 کیلومتر پس از انجام سرویس اولیه رایگان ،  امری مقرون به صرفه ای برای مشتریان محترم گروه صنعتی رامک خودرو نبود . 


بنابراین با ملاحظه کلیه شرایط موجود و به منظور رفاه حال مشتریان گرانقدر ،  طبق مصوبه ای واحد مهندسی و کیفیت خدمات رامک یدک طرح یکسان سازی سرویس های اولیه رایگان خودروهای سانگ یانگ را در تاریخ95/05/24 به عاملیت های شرکت ابلاغ نمود. تاریخ اجرای طرح 95/06/01 می باشد. 

در خصوص خودروهای تیوولی که سرویس اولیه رایگانشان قبلاً در بازه مسافتی 4500 تا 5500 کیلومتر و خودروهای کوراندویی که سرویس اولیه رایگانشان در بازه مسافتی 1500 تا 2500 کیلومتر  انجام شده است ، انجام و الزام سرویس 8000 کیلومتر به قوت خود باقی است ولیکن از آنجایی که سرویس اولیه آنها در کیلومتر کمتر به طور رایگان انجام شده است ، سرویس 8000 کیلومتر آنها رایگان نخواهد بود و عاملیت پس از انجام سرویس ، هزینه سرویس را از مشتری اخذ خواهد نمود.

در پایان اینکه شایعاتی در خصوص فقدان قطعات مصرفی همچون روغن و یا فیلتر کاملاً تکذیب می گردد و اعمال این تغییرات صرفاً با هدف تامین رفاه و رضایت بیشتر مشتریان گرانقدر گروه صنعتی رامک خودرو  صورت پذیرفته است.


-    در پاسخ به دومین سوال که مرتبط با تعداد عاملیت های مجاز شرکت می باشد.

مسلم است با توجه به افزایش خودروهای موجود در شبکه، تعداد عاملیت های مجاز شرکت مطابق  برنامه توسعه شبکه عاملیت های مجاز با ملاحظه کیفیت  متقاضیان عاملیت در تهران طی سال جاری افزایش خواهد یافت. 
در بررسی درخواست های متقاضیان لازم است تا معیارهای مورد تایید شرکت های رامک خودرو ، رامک یدک و سانگ یانگ ملاحظه گردد. لذا تعداد متقاضیان تهرانی که واجد شرایط لازم برای اخذ امتیاز عاملیت مجاز شدن شرکت باشند محدود می گردد . چرا که یکی از اولویت های واحد شبکه خدمات رامک یدک و همچنین رامک خودرو در اعطای امتیاز عاملیت به هر متقاضی،  تک برند بودن تعمیرگاه متقاضی ، به همراه دارا بودن فضای تعمیراتی و نمایشگاهی و امکانات و منابع متخصص مناسب در برخی مناطق مورد تایید در تهران برای ارائه خدمات پس از فروش می باشد، لذا از آنجایی که تعداد زیادی از متقاضیان اخذ امتیاز عاملیت تاکنون فاقد امتیازات کامل در این خصوص بوده اند و همچنین با توجه به افزایش ظرفیت پذیرش تعمیرگاه مرکزی و عاملیت های تهران ، فعلاً تعجیلی در اعطای امتیاز عاملیت به متقاضیان کنونی وجو نداشته است ، چرا که ظرفیت فعلی پاسخگوی نیاز مشتریان محترم تهرانی بوده است ، ولیکن در آینده ای نزدیک شاهد اعطای امتیاز عاملیت به متقاضیان واجد شاریط خواهیم بود.   


-    در مورد برخی مشکلات فنی اشاره شده در سوالات مشتریان گرامی. 

لازم است اشاره نمایم که هر شکایتی که از سوی هر مشتری و یا عاملیت به صورت  یک ایراد غیر قابل رفع بیان می گردد، بخش پشتیبانی فنی واحد مهندسی و کیفیت خدمات به همراه واحد تعمیرگاه مرکزی ضمن بررسی ایراداتی که به طور مشترک در برخی خودروها  ( بر اساس دسته بندی ایمنی / غیرایمنی ) و به صورت تکراری و با یک سری علائم ثابت و مشابه  پس از گزارش از سوی مشتریان شکایتی به واحد شکایات مشتریان اعلام می گردد و یا اینکه از طریق کارشناسان فنی و پذیرشگران عاملیت ها در قالب یک گزارش کیفی فنی به بخش پشتیبانی فنی اعلام می گردد. بدیهی است پس از بررسی نقص و یا ایراد فنی ، انجام تست های فنی از جمله تست جاده و ... مراتب مربوطه در صورت لزوم با بخش R&D سانگ یانگ مطرح می گردد و پس از بررسی ایرادات اعلام شده در کره که ضمن تبادل نظر دو طرف فنی رامک یدک و سانگ یانگ صورت می پذیرد ، عیب های مطروحه بررسی و در صورت یافتن عامل ایجاد عیب ، نقص فنی برطرف می گردد. در خصوص موارد مورد اشاره این مشتری محترم، این موضوعات به قطعیت از منظر فنی نرسیده است و لیکن به منظور تکریم مشتری موارد مطروحه در بخش پشتیبانی فنی در حال بررسی می باشد که متعاقباً پس از مشخص شدن عوامل دخیل در ایجاد عیب ، نتیجه آن اعلام خواهد شد.        


با تشکر و قدردانی از جناب آقای مهندس اشکان معتضد، رئیس واحد مهندسی و کیفیت خدمات شرکت رامک خودرو بابت همکاری و وقتی که در اختیار سایت مرجع سانگ یانگ ایران، قرار دادند.


توجه:

دوستان عزیزی که در رابطه با مشکلات فنی خودرو خود یا بخشهای خدمات پس از فروش سوال دارند لطفا به پرسش و پاسخ فنی مراجعه کنند تا کارشناسان فنی به این موارد پاسخ دهند .

لازم به ذکر است سوالات در مورد گارانتی و خدمات توسط جناب آقای مهندس اشکان معتضد ، رئیس واحد مهندسی و کیفیت خدمات شرکت رامک خودرو  و سوالات فنی توسط مسوول پشتیبانی فنی و مدرس آموزشآقای مهندس احمد آقاخانی پاسخ داده خواهد شد.

با احترام 
مرجع سانگ یانگ ایران،
دفترچه راهنمای فارسی خودروی نیوکوراندو

دفترچه راهنمای فارسی خودروی تیوولی


دفترچه راهنمای فارسی خودروی نیواکتیونمرجع سانگ یانگ ایران در شبکه های اجتماعی 


<<جهت ورود به صفحه سایت مرجع سانگ یانگ روی عکس هر کدام از شبکه های اجتماعی فوق کلیک کنید>>