نایب رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو تهران پیش بینی کرد که در هفته جاری و همزمان با افزایش نرخ ارز، قیمت خودروها نیز در بازار افزایش یابد.

غلامحسین قاسمیان، در پاسخ به پیش بینی وضعیت بازار همزمان با آغاز پاییز گفت: رکود هرساله بازار خودرو با شروع پاییز در حالی بود که قیمت دلار در سال گذشته حدود 3800 دلار و قیمت سکه یک میلیون و 200 هزار تومان بوده اما امسال به دلیل تغییرات لحظه ای قیمت دلار، قیمت ها تغییر چشمگیری داشته است.
وی تاکید کرد: به همین دلیل با وجود کاهش معاملات در پاییز هرسال، امسال به دلیل نوسانات نرخ ارز وضعیت بازار قابل پیش بینی نخواهد بود و از حالت پیش بینی نیز خارج شده است.
نایب رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو تهران با بیان این که در صورت عرضه خودرو از سوی خودروسازان داخلی به بازار قیمت ها شکسته خواهد شد، تصریح کرد: در غیر این صورت به دلیل محدودیت در عرضه شاهد افزایش قیمت خودروها در بازار خواهیم بود ایندر حالیست که هم اکنون به دلیل کمبود خودرو، خریداری نیز در بازار وجود ندارد.
قاسمیان در تشریح وضعیت بازار با پیش فروش های جدید و تاثیر آن بر بازار نیز گفت: پیش فروش های انجام شده و همچنین برنامه ریزی برای پیش فروش های جدید در حالی است که هیچ خودرویی وارد بازار نشده و هرچندن نباید به تاثیر پیش فروش ها بی توجه بود اما تنها در صورتی قیمت ها شکسته و بازار به آرامش می رسد که عرضه خودرو به کف بازار باشد.
وی ادامه داد: در حال حاضر به دلیل کمبود عرضه، قیمت هایی از سوی فروشندگان اعلام می شود که هیچ مبنا و منطقی ندارد به طوری که قیمت 206 تیپ 2 حتی با 62 میلیون تومان نیز قابل خرید نیست بنابراین با توجه به چنین شرایط پیش بینی بازار خودرو غیرقابل امکان شده است.


منبع: پایگاه خبری «عصر خودرو»